קיבצתי כאן מס' שאלות שכיחות ותשובות בנושא חוג הכנה למסגרת ביה"ס:

  • הילד שלי כבר מזהה את כל האותיות והמספרים, מה יתרום לו החוג?
ילדים הולכים לחוגים (יצירה, מחול, כדורסל, קפוארה ועוד..) לשם ההנאה. ההורה השולח את ילדו לחוג מחפש חיזוק המיומנויות בחוג, פיתוח ניסיון ושיהיו טובים יותר. כך גם בחוג הכנה למסגרת הביה"ס – בחוג זה הילד רוכש  מיומנויות למידה הנדרשות בכיתה א' ולמסגרת הבית ספרית.
  • רגע, הילד שלי אינו מתקשה, למה הוא צריך את זה ?
חשוב להבין שחוג מוכנות לכיתה א' מיועד לכל הילדים הניצבים בפני המעבר לכיתה א' והמעבר מהמסגרת הגנית למסגרת הבית הספרית. החוג מקנה לילדים קידמה תפקודית למסגרת החדשה.
  • האם זה כמו בכיתה- יושבים על כיסא, לוח…? נשמע משעמם..
ממש לא! החוג הכנה לכיתה א' הינו חוג חוויתי, מוביל ללמידה קלה, מאתגרת ומהנה. נכיר דרכים נוספות לשיטות למידה שמפעילות את החושים והגוף. הלימוד נעשה דרך משחקים שונים; במרחב, בתנועה, קואורדינציה, משחקי יצירה ועוד.
  • כמה ילדים יש בחוג ?
כל השעורים מתנהלים בקבוצות קטנות של עד 5 ילדים בקבוצה ,כך ניתן יחס אישי ומענה לצורכו של כל ילד. כמו כן, בעבודה בקבוצות מובילה את הילד להסתגל ללמוד ולהסתדר מבחינה חברתית ולימודית.
  • אז מה עושים בחוג?
אנו נתמקד ב-4 תחומים עיקריים :

  1. פיזי– מוטוריקה עדינה, מוטוריקה גסה, תחום גרפו-מוטורי, תחום תחושתי, חיזוק חגורת הכתפיים, אחיזת עיפרון תיקנית, התחום החזותי – מעקבי עיניים, התמצאות במרחב – כיוונים, התארגנות במרחב הדף והשורה, ישיבה ממושכת ורגועה בכיתה והפחתת תנועתיות יתר והפרעות קשב וריכוז ועוד.
  2. רגשי -פיתוח ועידוד עצמאות , עמידה בלוח זמנים, היכולת לבצע משימות, דחיית סיפוקים ועוד.
  3.  חברתי– החוג הינו בקבוצה וזה מקנה לילד יכולת לקיים אינטראקציה עם אחרים, ליזום, לדעת לוותר, לשתף פעולה, לחלוק, ליהנות מפעילויות חברתיות עם בני גילו.
  4. קוגנטיבי – בשלות חשבונית, מודעות פונולוגית, הבחנה שמיעתית, הכרת אותיות הא"ב ועוד.

ילד שמגיע לכיתה א' כשהוא בשל ומוכן ללמידה, יחווה את בית הספר כחוויה יותר טובה, ירגיש יותר בטוח, ולרוב גם יהיה חדור יותר מוטיבציה ורצון ללמוד ולהתאמץ.

באם עדיין נותרו לכם שאלות שלא ניתן להן מענה כאן– אני מזמינה אתכם ליצור עימי קשר לקבלת ייעוץ.

מפת הגעה

ליצירת קשר, שיחת ייעוץ והכוונה ניתן ליצור קשר בטופס זה.

או במספר טלפון 054-8119359

מפת הגעה