סדנת עיסוי תינוקות משולבת מידע מעולם הויסות החושי

"המגע הוא סוג התקשורת הראשון שהתינוק מקבל, ושפת ההתפתחות הראשונה שלו ניתנת באמצעות מגע" (אשלי מונטגו)‬
המגע הוא שפת התקשורת הראשונית ביותר והחוש הראשון המתפתח אצל העובר ברחם אימו. עבור התינוקות זו השפה העיקרית והראשונית, ועבודה נכונה תסייע לפיתוח וקידום תפקודים, תפיסות והתנהגות עתידיים. בעת עיסוי התינוק, התינוק חש אהוב, מוערך- וכתוצאה מזה הביטחון העצמי שלו גדל.

מפגשים מעשירים ומשולבים עיסוי תינוקות, הבנת עולם הסנסו מוטורי ושלבי ההתפתחות והתורומה לקידום התפחותי. חיזוק הקשר בין האם לתינוק, מקנה לתינוק תחושת ביטחון. נושאי הסדנא: התמודדות עם בכי לא צפוי, הבנת עולם המגע והתחושות, מתן כלים להתמודדויות שונות ועוד.

סדנת בוטיק לעיסוי תינוקות

מפגש פרטי אישי – 3 מפגשים מעשירים להבנת שלבי ההתפתחות, הבנה עולם החוויה הסנסו-מוטורית ומתן כלים להתמודדות עם בכי לא צפוי, קשיים ברחיצה, נסיעה, התהפכות ועוד. סדנא אישית ומותאמת לאם ולתינוק.

מפגשים קבוצתיים בבית המארח – מפגשים בהזמנה מראש של מספר מפגשים לזוג או קבוצה בהתאמה לצרכי הקבוצתית ואם אפשרות בחירת נושא להתמקד בו, המיקום הינו בבית המארח/המזמין (בקבוצות מעל 5 המארח זכאי להנחה משמעותית).

מפגשים בקבוצות – מתקיימים באווירה נעימה ללא תשלום בקניון עזריאלי קומה שנייה. הסדנא מיועדת לאמהות בחופשת לידה, לתינוקות בקבוצות גיל בהתאם למצוין בכל מפגש. על מנת להתעדכן במיקום ותאריך הסדנאות היכנסי לקבוצת הפייסבוק של סטודיו במגע או שלחי הודעה להצטרף לקבוצת הוואטסאפ לאם ולתינוק/ת.

עוד על העיסוי

המגע הוא צורך קיומי ושפת התקשורת הראשונית. המגע הינו החוש הראשון המתפתח אצל העובר ברחם אימו ‫ועם הזמן גם החושים הראשוניים המתפתחים כשנוגע וממשש עם ידיו, את הפה והלשון. בעת עיסוי, ובאמצעות המגע, התינוק חש אהוב, מוערך- וכתוצאה מכך ביטחונו העצמי גדל וכך גם ביטחונו באם ובתמיכתה במובעת באמצעותו של המגע, השיחה והתקשורת הראשונית ביניכם. ‫העיסוי תורם לחיזוק התקשורת, על הקרבה, על הביטחון של התינוק בהוריו‬ ‫וזמן איכות של ההורה עם התינוק‬ ‫מחזק את המערכות השונות בגוף‬. ‫ישנם תינוקות אשר יאהבו מגע עמוק וחזק יותר, וישנם תינוקות אשר יעדיפו מגע מרפרף, עדין ומלטף אותו אנו נלמד ונבין בשיחה עם התינוק שלנו.‬
בזמן העיסוי אנחנו נשלב אלמנטים מהגישה הנוירו-התפתחותית תפקודית, NDFA, העוסקת בהתבוננות ובטיפול במערכות החושים השונים, וכיצד הן משפיעות על התפקוד של הילד. ככל שנגדיל את חשיפתו לתפקודים וחושים אלו אנו נעשיר את עולמו והתפתחות מוחו. אנו נשלב במפגש תפקודים שונים כגון; אלמנטים של הצלבות, מעקבי עיניים ותפקודים ומערכות שונות נוספות המפתחים כישורים שונים לתפקוד עתידי ויום יומי.
מערכת החושים של התינוק מתפתחת בגיל זה וחשוב שתתפתח בצורה טובה והדרגתית. עלינו לחשוף אותו לגירויים השונים מעולם המגע, מהעולם החזותי, מעולם הצלילים והקולות, ומחוש הריח וזאת על מנת למנוע קשיים בוויסות החושי בגיל מתקדם יותר. הוויסות החושי מתחיל כבר בגיל מוקדם וניתן לראות שוני בין תינוקות; כאלה שרגישים יותר לרעש, לאור, אוהבים מגע חזק, מגע עדין. במפגש שלנו אנו נשלב את האלמנטים במידה הרצויה תוך עיסוי, ונעשיר להם את החוויה והחשיפה לעולם החדש והעשיר שלנו.
המערכת הווסטיבולרית היא מערכת האחראית על שיווי המשקל של התינוק והמיקום שלו במרחב. בשלבים מתקדמים יותר אחראית וקשורה לקשב השמיעתי, יציבה, הליכה וכדומה. ניתן להבחין כיצד מערכת זו משפיעה על חיי התינוק; אוהב להיות מנודנד בעגלה, לא שקט בנסיעה ברכב, נרגע בנדנודים, היסטרי במעבר בין גבהים. במפגשים נכיר ונעבוד על מערכת זו ונדאג שיכיר ויידע להתמודד איתה בצורה מאוזנת ונכונה כדי שתתפתח טוב ותקל עליו בהמשך, בשלבי הגלגול והזחילה.

משולבים במפגש:

עבודה במגע 100
אלמנטים לקידום התפתחותי 100
עבודה על חושים 100
אלמנטים לפיתוח המערכת הווסטיבולרית 100

מידע מקצועי נוסף למתעניינות:

באפשרותכם להתקשר ולקבל מידע רחב ולהציג כל שאלה. בנוסף, בעקבות בקשות החלטתי להרחיב קצת על הערך המוסף של הגישה הנוירו-התפתחותית תפקודית (NDFA) משולבת בעיסוי התינוקות. העיסוי משפר ובונה את התפתחות התינוק במישורים נוספים עליהם נתמקד (בהתאם לקבוצת הגיל), כגון:

  • חיזוק הקשר והביטחון בין הורה לתינוק.
  • סיפוק גירויים התפתחותיים לתינוק באמצעות מגע; הוא לומד להכיר את גופו ובכך מפתח מודעות לגופו.
  • איזון טונוס השרירים.
  • פיתוח מערכת שיווי המשקל בשילוב תנועה.
  • הכנה להתהפכויות מהגב לבטן ולהיפך.
  • עבודה על חגורת הכתפיים והרמת ראש כהכנה לזחילה.
  • שיפור התפתחות העיניים (ראייה ומיקוד) ותפישת המרחב.
  • שיפור אחיזה וקשר יד עין.
מפת הגעה

ליצירת קשר, שיחת ייעוץ והכוונה ניתן ליצור קשר בטופס זה.

או במספר טלפון 054-8119359

מפת הגעה