טוב, אפשר לכתוב 100 אבל כדי להפוך את זה לקל ואפקטיבי אני נותנת לכם ההורים, 5 טיפים קלים ברי ביצוע לקידום התפתחותי בדגש על תחום המניעה (קראו מאמר בנושא מניעת הפרעות קשב).

 1. המטבח מזמן לנו שפע של פעילויות משותפות, מגוונות ומעשירות ביחד עם הילד; בישול, אפייה עוגיות, לישת בצק, סחיטת תפוז, קילוף רימון וכו'.
  בכל אחת מהפעילויות הללו, אנו משלבים הנאה עם חשיפה למרקמים, פעולות מוטוריות ועוד..
  כן, זה מלכלך מאוד לתת לקטנים חופש פעולה בהכנת בצג לעוגיות אבל אפשר לבצע זאת בסביבה מוגדרת ופעם בתקופה, מה גם שמזג האוויר החמים מאפשר גם להוריד בגדים.
  חשוב מאוד לשמור על בטיחות! אביזרי מטבח חדים להוציא מהישג יד.
 2. האמבטיה. גם שם טמונות הרבה פעילויות חושיות ומהנות.
  מה למשל? משחק עם ספוגים במרקמים שונים (רך, מחוספס, נוקשה וכו'), מריחת קצף גילוח על אריחי האמבטיה, סיבון בסבון מקציף. היות ובאמבטיה הניקוי לאחר פעילות הוא יותר זמין (שונה מהפעילויות במטבח) אפשרי להשתמש גם בצבעי ידיים אותם גם ניתן למרוח על אריחי האמבטיה. סיימתם? שפריץ קטן של מים והלכלוך נשטף.
  חשוב מאוד לשמור על משנה בטיחות- לבדוק שהצבעים אינם רעילים.
 3. שילוב הדמויות שילדכם אוהב בפעילות או משהו שמושך אותו באופן טבעי.
  לדוגמא; כיצד נקדם את מיומנות המוטוריקה העדינה, תיאום עין יד ואחיזת הפינצטה בזמן האוכל? ילדכם אוהב את סמי הכבאי, קנו צלחת עם הדמות של סמי הכבאי ותנו לו 'להאכיל' את סמי באוכל.
  מטרת המשחק שהילד יקח באצבעותיו פיסות קטנות של אוכל המונחות לידו (למשל קוביות אננס) ויובילם אל עבר הצלחת. שם מחכה לו סמי הרעב.
  התפיסה באמצעות האצבע והאגודל מקדמות את מיומנות המוטוריקה עדינה והאהבה שלו לדמות ממריצה אותו לפעילות.
  דוגמא נוספת היא להדפיס ולניילן דמות אהובה (הפעם תהיה זו אל זה…) ולגזור אותה למספר חלקי פאזל, כך שניתן יהיה לחברם בחזרה ולהרכיב את הדמות.
 4. משחקים home made – לא צריך לרוץ לקנות במאות שקלים משחקי התפתחות.
  אפשר ליצור מקופסת מטרנה קופה ולהשחיל פקקים של בקבוקים, מקלות עץ של רופא או כל דבר מתאים שניתן להשחלה.
  דוגמא נוספת – קחו בקבוק מים ריק, מלאו אותו באורז, גולות, הדביקו עליו פיסות בד לבד, סיגרו חזק. למשנה בטיחות נוסף רצוי לאטום את הפקק וללפף סביבו איזולירבנד.
  והרי לכם צעצוע נפלא שמעודד זחילה בקרב תינוקות. הבקבוק מרשרש, מתגלגל והוספנו גם מרקם תחושתי עליו.
 5. משחקי יצירה שקונים בחנויות (כמו בצק, חול קינטי) ניתן להכין ביחד בבית, הרבה יותר כיף והרבה יותר זול. צפו בסרטון להכנת חול קינטי.

שימו לב שכל פעילות שתבחרו צריכה להיות מהנה ושלבת זמן איכות יחדיו ושלא תיצור חוויה שלילית או תחושת תסכול.

מפת הגעה

ליצירת קשר, שיחת ייעוץ והכוונה ניתן ליצור קשר בטופס זה.

או במספר טלפון 054-8119359

מפת הגעה